Zajęcia klubowe w WTZ

 

Program "Zajęcia klubowe w WTZ" ma na celu wsparcie osób niepełnosprawnych w utrzymaniu samodzielności i niezależności w życiu społecznym i zawodowym poprzez prowadzenie przez Warsztaty Terapii Zajęciowej (WTZ) zajęć klubowych jako zorganizowanej formy rehabilitacji. Program "Zajęcia klubowe w WTZ" jest rozwiązaniem, które sprzyja aktywnemu wspomaganiu osób z niepełnosprawnością, które opuszczają warsztat w związku z podjęciem zatrudnienia oraz osób oczekujących na przyjęcie do WTZ. Wsparcie kierowane jest do osób niepełnosprawnych posiadających ważne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne), które mogą być beneficjentami programu.

 

 

Komu w drogę temu żagiel

Na XIX Rejsie Integracyjnym w Polańczyku nie mogło zabraknąć Uczestników Zajęć Klubowych WTZ PSONI Koło w Krośnie. Jak co roku głównym punktem imprezy był rejs statkiem po Jeziorze Solińskim. Piękna pogoda, dobre humory i melodie utworów szanty umilały Klubowiczom podziwianie solińskiego krajobrazu. Uczestnicy korzystali z atrakcji przygotowanych przez krośnieńskich żeglarzy. Brali udział w zabawach i konkurencjach sportowych. W międzyczasie Klub wybrał się na spacer po Zaporze solińskiej. W ramach treningu ekonomicznego Klubowicze zakupili lody i pamiątki. Ostatnim punktem imprezy był grill i zabawa integracyjna przy dźwiękach znanych przebojów. W dobrych nastrojach Klubowicze wrócili do domów.

Z wizytą u Wojaka Szwejka

Uczestnicy Zajęć Klubowych PSONI Koło w Krośnie 18 maja 2024r. odwiedzili zabytkowy Przemyśl. Idąc śladami figur niedźwiadków poznawali największe zabytki miasta. Weszli na wieżę zegarową, zwiedzili Zamek Kazimierzowski, krypty w katedrze przemyskiej oraz XII fort Wernera. Z kopca tatarskiego podziwiali panoramę miasta oraz okoliczny krajobraz. Klubowicze po wykonaniu obowiązkowych 20 tysięcy kroków wrócili do Krosna. To był intensywny dzień.

Spotkanie Wielkanocne

W uroczystym nastroju Klubowicze wspólnie świętowali zbliżające się Święta Wielkiej Nocy. Pani Kierownik złożyła życzenia całej społeczności, a uczestnicy zajęć przygotowali krótkie wystąpienie. Przy syto zastawionym wielkonocnym stole Klubowicze rozmawiali o swoich planach na ten czas.

Dzień kobiet i mężczyzn z gwiazdami

Uczestnicy Zajęć Klubowych PSONI Koło w Krośnie mieli niepowtarzalną okazję spotkać ze swoimi idolami Michałem Wiśniewskim, Anną Świątczak, Etiennette Wiśniewska. Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie i cudowne przeżycie podczas koncertu.

Festiwal roślin

Na ostatnich zajęciach Uczestnicy Zajęć Klubowych WTZ PSONI Koło w Krośnie wybrali się do Rzeszowa na Festiwal Roślin. Podziwiali niezwykłe i niespotykane okazy kwiatów oraz poszukiwali inspiracji na zajęcia ogrodnicze. Poszerzali też swoją wiedzę na temat ekologicznego nawożenia roślin i wybrali kilka pięknych gatunków, którymi zajmą się na kolejnych zajęciach tworząc ciekawe kompozycje. Ponadto wyjazd był świetną okazją do przetrenowania swoich kompetencji w czasie treningu ekonomicznego - zakupu roślin oraz kawy podczas wizyty w kawiarni. Teraz tylko czekamy na wiosnę!

Nowa odsłona klubu

Uczestnicy Zajęć Klubowych WTZ PSONI Koło w Krośnie, rozpoczęli nową edycję programu. Na spotkaniu organizacyjnym Pani Kierownik przypomniała klubowiczom regulamin organizacyjny, przedstawiła ramowy plan działalności na bieżącą edycję zajęć. Przedstawiła zmiany według, których będą odbywały się zajęcia. Podsumowano również minioną edycję projektu i zaplanowano harmonogram zajęć na najbliższy kwartał. Zajęcia zakończyły się treningiem społecznym, w ramach którego grupa udała się na walentynkowy seans do kina. Była to okazja do sprawdzenia swoich kompetencji osobistych w praktyce.

Aktywne zakończenie kolejnej edycji zajęć klubowych

O tym, że podział obowiązków to podstawa Uczestnicy Zajęć Klubowych PSONI Koło w Krośnie wiedzą doskonale. W sobotni poranek odbyły się ostatnie zajęcia w tym sezonie, to był bardzo aktywny dzień. Uczestnicy podzielili się na grupy, w których zostały przeprowadzone warsztaty ogrodnicze, gastronomiczne i psychologiczne.

W karnawałowym klimacie

Jak tradycja nakazuje, Nowy Rok Uczestnicy Zajęć Klubowych PSONI Koło w Krośnie rozpoczęli z przytupem. Sobotni wieczór spędzili w miłej atmosferze, były tańce, zabawy, konkursy i rozmowy przy wspólnym stole. Przednią zabawę zapewnił nasz wspaniały Dj Vituha, który jak nikt inny zna gusta muzyczne naszych klubowiczów. Może zabawa nie trwała do białego rana, ale z całą pewnością będzie dobrze wspominana.

Wspólna uroczysta Wigilia

Ostatnie spotkanie w  tym roku Uczestnicy Zajęć Klubowych PSONI Koło w Krośnie spędzili na wspólnej uroczystej Wigilii, która odbyła się w piątkowy wieczór. Kolacja rozpoczęła się życzeniami od Pani Kierownik dla wszystkich klubowiczów oraz połamania się opłatkiem. Następnie wszyscy usiedli do posiłku podczas którego podsumowano kończącą się edycję projektu.

Klubowe Mikołajki

W ramach treningu rozwoju zainteresowań Uczestnicy Zajęć Klubowych PSONI Koło w Krośnie wybrali się na mikołajkowy wypad do kina. Obejrzeli film pt.: "Chłopi" nakręconego na podstawie książki Noblisty Władysława Reymonta. Ci którzy czytali książkę mogli porównać treść dzieła z produkcją filmową. Zakończeniem miłego dnia było wyjście do restauracji gdzie Klubowicze w ramach treningu umiejętności społecznych samodzielnie zamówili i zapłacili za posiłek.